akbari

akbari

31 خرداد
محققان موفق به ساخت پردازشگری مجهز به هزار هسته شدند

محققان موفق به ساخت پردازشگری مجهز به هزار هسته شدند

این پردازشگر که KelioCore نام گذاری شده است در حالی که از میزان اندکی انرژی بهره میبرد قادر است بسیاری از پردازش ها را به شکل همزمان انجام دهد.

 

به گزارش «تابناک» احتمالا پیش از این در مورد پردازشگرهای چندی هسته ای شنیده اید اما قطعا پیش از این هرگز پردازشگری نمونه KelioCore را ندیده اید. این پردازشگر توسط UC Davis طراحی شده است که از 1000 هسته مجزا بهره میبرد که از آن یک پردازشگر بسیار کاربردی برای اغلب پردازش های سنگین نیازمند فعالیت چندین هسته به شکل همزمان همچون رمزگذاری، داده کاوی علمی و انکد کرد ویدئو مناسب است.
 

مهمتر از همه این که نکته اساسی این پردازش تنها در حوزه عملکرد آن نیست. به لطف قابلیت آن برای خاموش کردن هرکدام از هسته ها به شکل مجزا، این پردازشگر قادر است 115 میلیارد دستورالعمل را در یک ثانیه و تنها با مصرف انرژی برابر با 0.7 وات انجام دهد. این به معنی آن است که KelioCore قادر است حتی با یک باتری AA نیز کار کند!

البته قرار نیست این پردازشگر به این زودی ها به تولید انبوه برسد. طراحی این پردازشگر به شرکت IBM گفته است که آن را بر مبنای پردازش تقریبا قدیمی 32 نانومتری تولید کند در حالی که اکنون پردازشگرهای جدید در بازار همگی بر اساس تکنیک های ساده تر و کارآمدتر 14 نانومتری ساخته میشوند.

اما ساخت این پردازشگر قدرتمند و بهینه در مصرف، نوید آینده ای روشن برای استفاده از چیپ های چندین هسته ای در موبایل را میدهد. البته این نوع از پردازشگر برای همه امور بهینه نیست زیرا بسیاری از پردازش ها بهتر است که با چیپ های کم هسته اما سریع انجام شوند، ولی تاثیر بسیار زیادی در پردازش های متعدد بر روی لپتاپ ها و گوشی های هوشمند موبایل خواهد گذاشت.منبع: http://itabnak.ir

30 فروردين
لینکهای کاربردی برای گوگلیست های حرفه ای

لینکهای کاربردی برای گوگلیست های حرفه ای

گوگل شمار بسیاری از سرویس‌ها و خدمات قابل توجه را به کاربران ارائه می‌کند و به جرأت می‌توان گفت، امروزه همه کاربران به گونه ای از یک یا چند سرویس گوگل استفاده می‌کنند. در اینجا شما را با ده لینک کاربردی برای استفاده هر چه بهتر از گوگل آشنا می‌سازیم.

به گزارش «تابناک»، امروزه همه کاربران از سرویس‌های گوگل استفاده می‌کنند؛ خدماتی چون جی میل، نقشه گوگل و در حداقل ممکن، جستجوی فوق العاده گوگل که هر کاربری حداقل یک بار در روز با آن سر و کار خواهد داشت. در نتیجه دانستن لینک‌های مفید گوگل برای استفاده هرچه بهتر و مطمئن‌تر از این خدمات، آن چیزی است که کاربران گوگل باید با آن آشنا باشند.


google-bornapardaz

۱ ـ استفاده بهینه از خدمات گوگل، نیازمند یک حساب کاربری گوگل است. روش معمول برای ایجاد یک حساب کاربری گوگل، ساختن یک حساب کاربری در جی میل است.

اما اگر به هر دلیل کاربران مایل نباشند با استفاده از حساب جی میل خود از یکی از خدمات گوگل استفاده کنند، تکلیف چیست؟ در این موقع، گوگل به شما اجازه می‌دهد که یک حساب گوگل، جدای از حساب کاربری جی میل ایجاد کنید. برای این منظور به آدرس زیر بروید:

https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail

۲ ـ موتور جستجوی گوگل، معمولا بنا بر مفهوم Bubbling عمل می‌کند؛ به این معنا که از موارد مورد علاقه شما هم برای بهبود جستجو و هم برای خدمات رسانی بهتر به شرکت های تبلیغاتی استفاده می‌کند. لینک زیر شما را با پروفایلی که گوگل از شما به این منظور ساخته است، روبه رو می‌کند:

https://www.google.com/ads/preferences/

۳ ـ آیا به دنبال این هستید که همه داده‌های مربوط به پروفایل خود در گوگل را دانلود کنید؟ این کار از چندی پیش در گوگل عملی شده است. سرویس Takeout گوگل به شما اجازه می‌دهد که هر بیتی از داده‌های مربوط به خود را از هر سرویس گوگل که می‌خواهید، دانلود کنید:

https://www.google.com/takeout

۴ ـ ‌گاه محتوایی روی گوگل بارگذاری می‌شود که شما موافق آن نیستید و بر خلاف نظر، واقعیت و یا عقاید شماست. خوشبختانه گوگل از یک صفحه پشتیبانی قانونی برخوردار است که می‌توانید با آن مراحل درخواست حذف یک محتوا را از روی گوگل به دست آورید.

https://support.google.com/legal

۵ ـ سرویس نقشه گوگل دارای یک قابلیت کاربردی است که به شما اجازه می‌دهد، تاریخچه Location‌ها یا موقعیت‌های خود را روی نقشه گوگل پیدا کنید. لینک زیر این تاریخچه از موقعیت‌هایی را که شما در آن بوده‌اید برای شما روی نقشه گوگل نمایش می‌دهد.

https://maps.google.com/locationhistory

 

۶ ـ همچنین اگر کنجکاوید بدانید تا کنون چه چیزهایی را در موتور جستجوی گوگل جستجو کرده‌اید، می‌توانید به تاریخچه جستجوهای خود دسترسی داشته باشید و یا آن را غیر فعال کنید. گوگل یک پایگاه داده جامع از کلیدواژه‌های مورد جستجو توسط شما را ذخیره می‌کند که گزینه‌های بسیاری درباره تاریخ آن‌ها نیز به همراه دارد.

https://history.google.com

۷ ـ آیا دو یا سه حساب کاربری گوگل یا جی میل دارید که از همه آن‌ها در همه مواقع استفاده نمی‌کنید؟ با این لینک می‌توانید اقدام به تنظیم یک یادآوری یا Reminder بکنید که به شما اطلاع می‌دهد از یک حساب کاربری برای مدت زمان طولانی استفاده نکرده‌اید. به وسیله این قابلیت، می‌توانید جلو از دست رفتن یک حساب کاربری را که بیش از ۹ ماه استفاده نشده است، بگیرید.

https:/www.google.com/settings/account/inactive

۸ ـ آیا به این مشکوک‌اید که کسی جز خود شما از حساب کاربری گوگل یا جی می‌لتان استفاده می‌کند؟ می‌خواهید وضعیت فعالیت حساب کاربری خود را بدانید؟ خوشبختانه گوگل برای این موضوع نیز راهکار دارد:

https://security.google.com/settings/security/activity

۹ ـ مانند بسیاری از وب سایت‌های دیگر گوگل به برنامه‌ها و سایر وب سایت‌هایی که به نظرش مجاز هستند، اجازه می‌دهد به داده‌های پروفایل شما دسترسی داشته باشند؛ هرچند این کار در بسیاری از مواقع ضروری است، گاهی برخی از برنامه‌ها و وب سایت‌ها از این موضوع سوءاستفاده می‌کنند. برای بررسی و یا ملغی کردن دسترسی برنامه‌ها و وب سایت‌ها به داده‌های پروفایل خود به لینک زیر بروید.

https://security.google.com/settings/security/permissions

۱۰ ـ نکته پایانی اینکه اگر یکی از کاربران استفاده کننده از App‌های گوگل هستید، برای شما بسیار مهم است. کاربران App‌های گوگل کسانی هستند که با Domain شخصی خود به سرویس های گوگل دسترسی دارند. اگر احساس می‌کنید، حساب کاربری شما هک شده است، به لینک زیر مراجعه کنید. این لینک به شما اجازه می‌دهد، گذرواژه خود را Reset کنید و دوباره کنترل حساب کاربری خود را به دست بگیرید. البته Reset کردن گذرواژه نیازمند تصدیق نام Domain شخصی است که با ساخت یک CNAME در DNS امکان پذیر است.

https://admin.google.com/domain.com/VerifyAdminAccountPasswordReset

 

تهران خیابان ولیعصر   88544711  info@ bornapardaz.ir

شرکت برنا پرداز پایا

شرکت برنا پرداز پایا ارائه دهنده اینترنت پرسرعت بیسیم در شهر تهران

خبرنامه سایت

برای ثبت نام لطفا اطلاعات خود را وارد کنید .

نماد اعتماد الکترونیکی